Biała Szałwia

Feelpower Posty 565

Zapewne słyszałeś, o paleniu szałwii, ale być może zastanawiasz się: po co to robić?

Biała szałwia rośnie w Kalifornii i Meksyku. Indianie Navajo wykorzystują ją do ceremonii rytualnych. Podobnie jak Palo Santo ma właściwości oczyszczające, uwalnia od negatywnej energii nasze mieszkania, domy, miejsca pracy. 

Możesz oczyścić siebie oraz bliskie osoby, jak również konkretne przedmioty, gdy masz jakiekolwiek obawy związane z negatywną historią lub energią przywiązaną do nowego lub nieznanego przedmiotu. 

Okadzenie szałwią łagodzi nasze emocje, redukuje stres, poprawia nastrój, dając nam ukojenie, spokój, wyciszenie, ulgę. Wpływa korzystnie na naszą jakość snu. 

Według tradycji palenie szałwii i jej zapach może podnieść człowieka na duchu, wzmacniając tym samym jego wibracje. 

Jak oczyszczać pomieszczenie?

W pierwszym etapie oczyszczania zastanów się nad intencją, po co, dlaczego chcesz to zrobić. Czasem odczuwamy gęstą atmosferę w pomieszczeniu, jesteśmy właśnie po kłótni lub odwiedziła nas toksyczna osoba. To są sytuacje, w których warto wykonać rytuał oczyszczający, aby wprowadzić pozytywną energię, harmonię, spokój. Dym z białej szałwii zbierze wszystko, co negatywne. 

Uporządkuj pomieszczenie ze starych zwiędłych kwiatów, zgniłych, zepsutych owoców, śmieci. Każdy przedmiot ma swoją energię, dlatego zadbaj o to, aby nie było zbędnych rzeczy wokół. 

Zadbaj, aby nikt Ci nie przeszkadzał, najlepiej pozamykaj na moment okadzania okna i drzwi. Zapal od świecy szałwię, rozpal ją, aż pojawi się biały dym. Miej pod pęczkiem szałwii podstawkę, bo zdarza się, że kawałek zioła może spaść.

Zacznij oczyszczać pomieszczenie od drzwi wejściowych i zakończ na nich. Idź w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. W kątach wykonaj kilka ruchów kolistych przeciwnych do ruchu wskazówek zegara. Przejdź całe pomieszczenie, aż dojdziesz do punktu, z którego zacząłeś. 

Okadzając dymem szałwii, myśl pozytywnie. Gdy oczyszczasz pomieszczenie, napełniaj się pozytywną energią, wysokimi wibracjami. Wprowadzaj harmonię i spokój. Nie skupiaj się na negatywnym myśleniu o tym, co wypędzasz, jakie trudne i ciężkie energie odczuwasz. Myśl zawsze „na rezultat” o korzyściach z rytuału, jak pozytywnie wpływa na Ciebie i wszystkich wokół. Gdy skończysz, pozostaw szałwię na podkładce w bezpiecznym miejscu, aby się wypaliła. Następnie wywietrz poszczególne pomieszczenia, otwierając okna i drzwi tak, aby dym z negatywną energią wydostał się. Dodatkowo możesz zapalić białą świecę. Ciesz się z dobrze wykonanego zadania.

 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień