Przybory do medytacji – czego używać?

Feelpower Posty 867

W medytacji ważne jest tworzenie odpowiedniej atmosfery, która sprzyja skupieniu, relaksowi i odprężeniu. Poniżej przedstawiamy kilka przyborów, które wspomagają praktykę medytacyjną. 

1. Świeczki: Świeczki w medytacji tworzą przyjemną atmosferę dając delikatne oświetlenie.  Dodatkowo pomagają w tworzeniu intymnej i spokojnej przestrzeni, która sprzyja skupieniu i relaksowi. Możesz wybrać do rytuału świeczkę zapachową, która dodatkowo wprowadzi połączenie zmysłu zapachu ze stanem relaksu. Dzięki temu Twój umysł będzie kojarzył tą czynność z wybranym zapachem co pozwoli mu szybciej wchodzić w pożądany stan odprężenia.

 

2. Palo Santo: Palo Santo to drewno pochodzące z Ameryki Południowej, które jest stosowane w rytuałach i medytacji ze względu na swoje właściwości oczyszczające. Dym z Palo Santo wydziela przyjemny zapach, który wykorzystywany jest do energetycznego oczyszczania przestrzeni, uspokojenia oraz koncentracji.

 

3. Puf do medytacji: Puf do medytacji jest specjalnie zaprojektowany dla komfortu podczas medytacji. Pomaga w osiągnięciu wygodnej pozycji siedzącej i utrzymaniu prawidłowej postawy ciała, dzięki czemu nie musimy myśleć, że jest nam niewygodnie. Najlepiej jak puf jest wypełniony miękkim, naturalnym materiałem jakim jest gryka, który dopasowuje się do kształtu ciała i zapewni komfort podczas wyciszenia się.

 

4. Kadzidła: Kadzidła są używane w różnych tradycjach duchowych. Między innymi stosuje się je w medytacji. Spalanie kadzideł może tworzyć kojący zapach i atmosferę, która pomaga w wyciszeniu umysłu i skupieniu się.

 

Jeśli wybierasz zapachową świecę przeznaczoną specjalnie do medytacji, to wybierz kadzidło o zbliżonym zapachu. Kadzidła mają większą intensywność zapachową co pozwala nam stworzyć silniejszą kotwicę zapachową, czyli utrwalenie zapachu z daną czynnością. 

 

Warto korzystać z przyborów do medytacji, ponieważ pomagają nam one w wytworzeniu sprzyjającej atmosfery by móc się skoncentrować na tej czynności. Dzięki nim uczymy się jak stworzyć dogodną przestrzeń dla siebie do wyciszenia, uspokojenia oraz relaksu.

 

 

 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień