Kiedy warto medytować?

Feelpower Posty 1069

Warto medytować codziennie, ale również w nagłych sytuacjach oraz stanach emocjonalnych

Warto medytować codziennie, ale również w nagłych sytuacjach oraz stanach emocjonalnych. Oto kilka sytuacji, w których medytacja pomoże Ci osiągnąć spokój, równowagę wewnętrzną:

1. Uwolnienie z trudnych emocji: Kiedy czujesz smutek, złość, lęk i wiele innych obciążających Cię emocji to medytacja może Ci pomóc w radzeniu sobie z nimi. Poprzez skupienie się na teraźniejszym momencie, w trakcie medytacji i akceptację emocji, jakie odczuwasz pozwalasz im być, przepływać przez siebie a dzięki temu stopniowo się uwalniają.

2.Obniżenie nagłego stresu i napięcia: Gdy czujesz się zestresowany lub spięty, medytacja może pomóc złagodzić ten stan.  Zamknięcie oczu i świadome oddechy pomogą Ci się uspokoić i zrównoważyć.

3. Przygotowanie i wyciszenie się przed ważnymi wydarzeniami: Jeśli masz przed sobą wyzwanie, takie jak prezentacja, egzamin czy istotna rozmowa to medytacja pomoże Ci uspokoić umysł i skupić się na tym wydarzeniu w stanie wyciszenia. Dzięki temu zwiększysz swoją koncentrację i przeznaczysz czas na przygotowanie się do niego.

4.Poprawa kreatywności i skupienia: Poprzez uspokojenie umysłu i zanurzenie się w ciszę, możesz otworzyć przestrzenie na nowe myśli, pomysły i perspektywy.

5. W celu zregenerowania energii: Gdy czujesz się zmęczony fizycznie lub mentalnie, medytacja może być przestrzenią, w której poczujesz spokój i napełnisz się pozytywną energią. Kilka minut medytacji może pomóc odprężyć ciało i umysł.

Pamiętaj, że najlepszym sposobem na osiągnięcie oporności psychicznej, zdystansowanie się, uzyskanie, spokoju wewnętrznego, równowagi, zadbanie o pozytywną energię, kreację, produktywność jest medytowanie codziennie. 

Najlepszy czas na medytację to wcześnie rano albo późno wieczorem, kiedy jest najspokojniej. Ale jeśli poczujesz w ciągu dnia, że jest Ci potrzebna, zrób ją niezwłocznie.

 

Jeśli interesuje Cię temat medytacji, zapraszamy do naszych pozostałych artykułów.

 

 

 

 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień