Dlaczego warto używać puf do medytacji?

Feelpower Posty 546

Siedzenie na ziemi przez dłuższy czas może spowodować, że ramiona, biodra i kręgosłup będą ustawione w złej pozycji. Posiadanie nieprawidłowej postawy może być niewygodne, jak również trudne do skorygowania. Używanie puf do medytacji może pomóc ci temu zapobiec. Rozpoznanie niewłaściwej postawy jest bardzo łatwe, zauważamy ją przez dyskomfort, który czujemy, nawet gdy już się zrelaksowaliśmy. Ze względu na to, że medytacje najczęściej wykonuje się w pozycji siedzącej, warto zaopatrzyć się w pufa, który odciąży nasze plecy i biodra. Ponadto, kiedy twoje biodra, kolana i kręgosłup są w odpowiedniej pozycji, to optymalizuje się przepływ krwi, co ułatwia osiągnięcie optymalnej pozycji medytacyjnej, dzięki czemu zachowasz jasność umysłu i czujność.

Korzyści używania puf do medytacji jest wiele, można zaliczyć do nich:

Zwiększony komfort

Puf od medytacji zwiększy twój komfort. Siedzenie na podłodze może być męczące, szczególnie, gdy siedzi się w pozie do medytacji, dlatego najlepiej użyć czegoś, co pomoże siedzieć wygodnie i swobodnie, skupiając się na samym procesie, a nie na dyskomforcie.  Rozwiązaniem tej sytuacji jest właśnie puf. Można stosować go nie tylko do medytacji, ale też do wygodnego siedzenia na podłodze bawiąc się z dziećmi, grając w gry lub oglądając film. Dodatkowo, gdy jest zimno, puf pomoże Ci odizolować się od chłodnej podłogi.

 

Stabilizacja w trakcie medytacji i jogi 

Dzięki, dodatkowej wysokości uzyskanej przez pufa jesteśmy bardziej stabilni w trakcie medytacji, ale również, gdy uprawiamy jogę. Najlepszą pozycją do używania pufa jest półlotos, dodaje on stabilizacji, która pomaga w otwarciu i podniesieniu bioder.

Zwiększoną stabilność uzyskuje się również w pozycji dziecka lub w pozycji z wygiętymi plecami. Obie te pozy wymagają pewnego poziomu wygięcia, a poduszka utrzyma cię w stabilnej pozycji i zapewni dodatkowy komfort.

 

Wydłużony czas medytacji

Wypełnienie pufa, gryka pomaga ci wyrównywać twój biodra i twój plecy tak, że siedzisz w prawidłowej postawie. Wygoda tej pozycji umożliwia siedzenie przez długi czas, bez bólu lub dyskomfortu, co sprawia, że możesz swobodnie medytować dłużej.

 

Głębsze skupienie

Puf do medytacji to świetny sposób na pozostanie skupionym. Siedząca pozycja pomaga utrzymać twój kręgosłup prosto, dzięki czemu twój umysł pozostaje czujny. Medytacja może być bardzo relaksująca, a więc zdarza się, że niektórzy zasypiają w trakcie. Jeżeli będziesz medytował używając pufa, pomoże Ci on pozostać skupionym i mniej sennym podczas medytacji.

Uniwersalne zastosowanie

Jak już zostało wspomniane wyżej puf nie musi służyć tylko do medytacji. Jest on niezwykle pomocny we wszystkich aktywnościach, wiążących się z siedzeniem na podłodze. Dzięki wygodnej postawie, którą osiąga się siedząc na pufie, można dłużej bawić się z dziećmi, układać puzzle, grać w planszówki, w karty lub siedzieć przy mniejszym stoliku.

Ponadto pufy do medytacji są pięknym dodatkiem do wystroju wnętrza. Pufy naszej produkcji są niezwykle eleganckie i ekskluzywne, o pięknych, bogatych kolorach, ze złotymi elementami. Taki oryginalny wystrój w dobrym guście na pewno przykuje uwagę i spodoba się gościom.

 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień