Palo Santo

Feelpower Posty 597

Palo Santo (Bursera graveolens) to święte drzewo o wielu zaletach, które rośnie w suchych lasach tropikalnych Ameryki Południowej, głównie w Ekwadorze i Peru. 

Piękny, tajemniczy aromat Palo Santo skupia naszą uwagę, jednoczy nasze zmysły i wycisza umysł. Palenie drewna oczyszcza z negatywnej energii oraz przywraca harmonię i spokój. Okadzanie dymem Palo Santo eliminuje negatywną energię, tworząc spokojniejszą, bardziej opanowaną przestrzeń w naszych domach i wokół nas. Wykorzystuje się go do oczyszczenia przedmiotów, biżuterii, kamieni naturalnych, wszystkich akcesoriów, jakie wykorzystujesz do praktyki duchowej. Okadzenie dymem Palo Santo jest świetnym początkiem do medytacji, ponieważ wycisza, koi oraz podnosi koncentrację.

Sposób na rozpalenie Palo Santo i rytuał oczyszczenia pomieszczenia 

Palo Santo podpal najlepiej przy użyciu świecy na około 30 sekund, aż dobrze się rozpali, a następnie zdmuchnij ogień. Gdy zobaczysz unoszący się dym, to znak, że jest to dobry moment, aby zacząć oczyszczać wcześniej uporządkowane, gotowe do rytuału pomieszczenie.

Idąc po obrzeżach pomieszczenia, wzdłuż ścian postaraj się myśleć o oczyszczeniu i o tym, jak wspaniale to miejsce napełnia się dobrymi wibracjami, pięknym, unikatowym zapachem. Nie myśl wtedy „od problemu” o złej energii, którą masz i której chcesz się pozbyć, lecz o tym, co dzięki oczyszczeniu wprowadzasz. Myśl pozytywnie „na rezultat” o tym, jak wypełnia się dom pozytywną, zharmonizowaną energią i spokojem.

Gdy okadzisz pomieszczenie, odstaw drewienko na podstawkę do tego przeznaczoną do całkowitego jego wypalenia. Trzymaj akcesoria w specjalnym miejscu. Drewienko jest do wielokrotnego wykorzystania.

 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień